Web Sitesi Bakım Hizmetleri

Web sitesi bakımı, web sitenizin sorun ve hatalara karşı düzenli olarak kontrol edilmesi ve güncel tutulması işlemidir. Web sitenizi sağlıklı tutmak, trafik büyümesini sürekli kılmak ve SEO ve Google sıralamanızı güçlendirmek için bunun tutarlı bir şekilde yapılması gerekir. Bakımlı ve çekici bir web sitesi, büyük ve küçük işletmelerin müşteri çekmesi ve elde tutması açısından önemlidir. 

Web sitesinin bakımı neden bu kadar önemli?

Ekibimiz ekibinizin bir parçasıdır ve müşterilerin teknik sorun yaşamaması için web sitesi güncellemelerini takip ediyor, yönetiyor ve izliyoruz. Web sitesi bakım planlarımız ihtiyacınız olan tüm ekstra yardımı sağlar.

1. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bir iş kurmanın asıl amacı müşterilere sahip olmaktır. Web sitenize trafik çekmek için sitenizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir.

Google, arama motoru sonuç sayfasına en alakalı ve güncel bilgileri içeren web sitelerini yerleştirmek istiyor. Hatta web sitenizin dizinini yeterince yakın zamanda güncellenmemişse ve kötü amaçlı yazılım bulaştığından şüpheleniyorsanız tamamen kaldırabilirsiniz. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için web sitenizi güncel içerik, haberler, anahtar kelimeler ve makalelerle düzenli olarak güncellemelisiniz.

 

Düzenli web sitesi bakımı bir SEO stratejisi için çok değerlidir.

2. Ziyaretçi sadakati

Web siteniz ilgi ve trafik kazanıyorsa potansiyel müşterileri elde tutmak önemlidir. Aradıklarını bulamazlarsa, güncel ve ilgili içeriği bulamazlarsa potansiyel müşterilerin ilgileri çok çabuk kaybolacaktır. Web sitenizi istediğiniz yararlı araç haline getirmek için yazım hatalarından ve dilbilgisi sorunlarından arınmış olduğundan, müşterilerin istediği tüm bilgileri içerdiğinden ve çekici ve tutarlı göründüğünden emin olmanız gerekir. 

3. Güvenlik

Özellikle web siteniz müşteri bilgilerini saklıyorsa, web sitesi bakımını radarınızda tutmanızın ana nedeni budur. WordPress veya Wix gibi bir web sitesi oluşturma platformu kullanıyorsanız , yazılım güncellemelerini ve güvenlik yamalarını düzenli olarak yüklediğinizden emin olmalısınız . Bilgisayar korsanlarının çok uzun süre aktif olmayan web sitelerini bulup saldırması kolaydır. 

4. Kurumsal imaj

İyi tasarlanmış ve profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak giderek daha kolay hale geliyor. Profesyonel şirketler profesyonel bir web sitesi bekler. Web siteniz profesyonellik vaadini yerine getirmiyorsa müşterileriniz sıklıkla başka yerlere yönelecektir.  

5. Tasarım ve teknoloji trendlerini takip ederiz

Web siteniz ne kadar şık olursa, potansiyel müşterilerinizi nihai tercihleri olduğunuza o kadar ikna edersiniz. Web sitenizin düzenli bakımını yaparak, yeni web sitesi teknolojilerini erken aşamada kullanma fırsatına da sahip olursunuz, bu da web sitenizin daha sorunsuz çalışmasına katkıda bulunur.

 

Güncellemelerle birlikte yüklenen yeni özelliklerden yararlanabilmeniz için düzenli olarak yazılım güncellemeleri yüklüyoruz. Ayrıca en yeni web tasarım trendlerine yönelik iyileştirmeler sağlayarak tasarımınızı güncelleme fırsatını da sunuyoruz. Müşterileriniz için modern bir web sitesi olan bir şirketle çalışmak, 2003’ten kalma bir zaman yolculuğu cihazına atlanmış gibi görünen bir şirketle çalışmak çok daha çekici.